emorymhardy emorymhardy
  • 30-10-2020
  • Mathematics
contestada

Helen purchased a $299.99 it was on sale for 10% off what was the sales price

Respuesta :

milliondreamt
milliondreamt milliondreamt
  • 30-10-2020

Answer:

269.99

Step-by-step explanation:

299.99 x 0.10= 29.99

299.99-29.99 = 269.99

Answer Link
shannadebona
shannadebona shannadebona
  • 30-10-2020

Answer:

$270.00

Step-by-step explanation:

299.99*.10=29.99

299.99-29.99=270

Answer Link

Otras preguntas

Krysten is having some friends over and is buying some drinks. She buys a 4 pack of canned sodas for $12.00. What is the unit rate for the soda in can?
Write a letter to your teacher about ur self
Please help- Which is NOT equivalent to this expression? 3(52+15)
given the midpoint and one endpoint find the other endpoint. Endpoint (2,-9) Midpoint (-2,-1) A) (4,8) B) (-4,-8) C) (-6,7) D) (6,-7)
Please help me on this question :(
Which reaction steps are irreversible and require a different enzyme in gluconeogenesis than in glycolysis
The smith want to fence their square garden which has an area of 289 square feet what would be the minimum amount of fencing needed to complete the project
SpongeBob & Friends and the Scientific Method Scenario A. Krusty Krabs Breath Mints Mr. Krabs created a secret ingredient for a breath mint that he thinks w
what is a Stop identifying objects instead of a whole scene?​
The function h(x) = –x5 + 12x is an odd function. Which transformation of h(x) results in an odd function? A.h(5 – x) B.1 + h(x) C.h(x + 8) D.–6h(x)​