jlynnbori88 jlynnbori88
  • 29-09-2020
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3.12per kilogram. Is the total cost of the apples proportional to the total mass?

Respuesta :

hdjdjfiocifjrnfji hdjdjfiocifjrnfji
  • 29-09-2020
The answer is 3.12 kilogram for each
Answer Link

Otras preguntas

observation of watershed development programme​
Subtract -222+4z- 1 from 6x? + 32 9. Your answer should be a polynomial in standard form
A microwave is placed on top of two boxes. One box is 2 feet 10 inches tall, the other box is 4 feet 7 inches tall, and the microwave is 3 feet 4 inches tall. H
The possible hours of daylight in a given day is a function of the day of the year . In Poughkeepsie , New York , the minimum hours of daylight ( occurring on t
For each figure, find x.
(Solve by matrix method): 5/x + 3y = 7, 7y -10/x = 12​
Question 1 of 10 Which type of cloud is made up of both liquid water droplets and ice crystals? • A. Cirrostratus • B. Stratus • C. Cirrus • D. Cumulonimbus SUB
A 15kg bag of strawberry for $8
Find the measure of angle s? a. 90° b. 45° c. 30° d. 15°
1. Dr. Orchid has 9 paintings she wants to hang side by side on her wall. (a) In how many ways can she arrange all 9 paintings? Show your work. (b) If she only