zking5506 zking5506
  • 28-04-2022
  • Mathematics
contestada

A 15kg bag of strawberry for $8

Respuesta :

jsimpson11000 jsimpson11000
  • 29-04-2022

Answer:

see below

Step-by-step explanation:

Not sure what you are looking for :

15 kg / $8    = 1.875   kg  per dollar

$8 / 15 kg =  .533  dollars per kilogram

Answer Link

Otras preguntas

Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
Are there any producers who don't do photosynthesis?
Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
Are there any producers who don't do photosynthesis?
Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
Are there any producers who don't do photosynthesis?
Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
Are there any producers who don't do photosynthesis?