opwicky
opwicky
29-09-2020
Mathematics
contestada
JK = 8x – 5 and
KL = 7x + 3
Find JL
Respuesta :
arilash
arilash
29-09-2020
Good question I’m not sure what it is but I’m sure you can look on google
Answer Link
9sam9
9sam9
07-09-2021
Answer: 118
Step-by-step explanation:
I just solve the problem in khan academy
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
Find each rate and unit rate. 420 miles in 7 hours 360 customers in 30 days 40 meters in 16 seconds $7.96 for 5 pounds
The first step in using time more efficiently is A. limiting recreational activities. B. developing a plan. C. getting to bed earlier. D. studying how successf
Choose the definition of: Genoese a. Characteristic of China b. Characteristic of Russia c. Characteristic of America d. Characteristic of Genoa
Parallels are numbered from 0° to 90° east and from 0° to 90° west. a. True b. False
What is the multiplicative inverse of 11
0.08 divided by 3.84
The price of a box of cereal was $2.00 at the beginning of a year. At the end of the year, he price of a box of the same type of cereal was $3.00. What was the
“What passing-bells for these who die as cattle?” What does the line from Wilfred Owen’s poem, “Anthem for Doomed Youth,” reveal about the authors’ tone? a. He
What is the process to find the product of 6x107 for 5th grade
Max bought 2 3/4 pounds green apples, 1 5/8 yellow apples, and 1 5/8 red apples. The total cost was $5.40. What is the cost for one pound of apples if all app