MarcelineFollmer867
MarcelineFollmer867 MarcelineFollmer867
  • 29-08-2015
  • Mathematics
contestada

Find each rate and unit rate.
420 miles in 7 hours
360 customers in 30 days
40 meters in 16 seconds
$7.96 for 5 pounds

Respuesta :

TSO
TSO TSO
  • 29-08-2015
60 miles in 1 hour
1 mile in 0.0167 hours

12 customers in 1 day
1 customer in 0.083 days

2.5 meters in 1 second
1 meter in 0.4 seconds

$1.592 for 1 pound
$1 for .628 pounds

I hope that helped. :)
Answer Link

Otras preguntas

An integer is said to be a perfect number if the sum of its divisors, including 1 (but not the number itself), is equal to the number. a. True b. False
You are dealt two cards successively without replacement from a standard deck of 52 playing cards. Find the probability that the first card is a two and the sec
HELP QUICK ILL GIVE BRAINLIEST
Identify each action as a wave erosion war wind erosion
A 2.5 kg block slides along a frictionless surface at 1.5 m/s.A second block, sliding at a faster 4.1 m/s , collides with the first from behind and sticks to it
The compound 2,4-dinitrophenol (DNP) is a lipid soluble compound that has been used as a weight loss agent. It functions this way by causing the inner mitochond
The first clan tracing their rulers lineage back to sun goddess Amaterasu who created the first centralized government and constitution in Japan were called the
properties of exponents. the answer is 1/2^3 i need help with the work
Plastbolt, a company that manufactures and supplies plastic bottles, wants to acquire a smaller company. It plans to invest in two smaller plastic manufacturing
Post: Describe Dentist and dentistay in brief​