peyton92 peyton92
  • 27-03-2019
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP ME IM STRUGGLING

PLZ HELP ME IM STRUGGLING class=

Respuesta :

oKittso
oKittso oKittso
  • 28-03-2019

$15 dollars per adult

$9 per child

We have 4 adults and 5 children.

Adults: 15 x 4 = $60

Children: 9 x 5 = $45

$60 + $45 = $105

Answer: $105

Answer Link

Otras preguntas

Christina biked 36 miles in 6 hours. If she biked at a constant speed, how many miles did she ride in one hour?
What feature of cells is best demonstrated in the image? Α. Cells are the basic units of structure and make up tissues. B. Cells are formed from other cells wit
Find k such that the roots of the quadratic are real, rational, and equal: 9x^2+kx+1=0
Pls answer ! Thanks
Your economics professor assigns a group project for the course. To combat the free-rider problem to which such an assignment might lead, the instructor asks yo
HELP IS NEEDED Allen’s score in a video game was changed by -125 points because he missed some targets. He got -25 points for each missed target. How many targe
( -20 , 14 ) and ( 30, 18) Can someone show me how to do it? This is the example the teacher gave us m = y^2 - y^1 / x^2 - x^1 Plug in 22 - 10 / 5-2 Subtract 12
Which part of the electromagnetic spectrum has a lower frequency than visible light? x-rays ultraviolet infrared gamma rays
I need help plz. It’s not the bottom left answer
A pound of ground beef costs $5. At this rate, what is the cost of 3 and 3/4 pounds?