27tb2926
27tb2926 27tb2926
  • 30-11-2020
  • English
contestada

A pound of ground beef costs $5. At this rate, what is the cost of 3 and 3/4 pounds?

Respuesta :

MasonBlandYT
MasonBlandYT MasonBlandYT
  • 30-11-2020

Answer: 3.75

Explanation:

So each pound costs $5, and 3.75 pounds are supposed to be purchased.

Solve the following for your answer:

3.75

  *5

--------

Answer Link

Otras preguntas

FILL IN WITH CORRECT FORM OF THE REFLECTIVE VERB IN SPANISH
Find the value of x pls help me
100 points it is due in 5 minutes please help me fast please
A student five and a half feet tall stands opposite of a mirror from a flagpole. The distance between the student and the mirror is 6 feet and the distance from
What was Jay Gould of Union Pacific Railroad known for doing?
Which of the following is NOT an advantage that can only be gained by the use of digital data transmission instead of analog transmission?A. Has less staticB. C
What are two examples of carbohydrates? A. Fats and oils are carbohydrates. B. Sugars and starches are carbohydrates.
Which of the following statements best describes the government of the Maya civilization? A. The civilization had one central government that was headed by a ki
memory unit is amount of data that can be stored in a storage unit true or false​
100 points! Who was Cyrus the Great?