gymnasticsgirlp6a3hf gymnasticsgirlp6a3hf
  • 28-03-2018
  • Mathematics
contestada

5 rubber stamps cost 9.70

Respuesta :

rosy08004 rosy08004
  • 28-03-2018
48.5 for all the rubber stamps
Answer Link
Inanotherworld
Inanotherworld Inanotherworld
  • 28-03-2018
9.70 ÷ 5 = 1.94

So, one rubber stamp costs 1.94

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Find the first, fourth, and tenth terms of the arithmetic sequence described by the given rule. A (n)=1+(n-1)(-4.1) A.)1, –15.4, –40 B.)–4.1, –15.4, –36.9 C.) 0
What is the spindle
Evaluate the expression below for x = 1, y = –2, and z = 3. A. 1 B. -1/7 C. –12 D. 7/12
What was Genghis Khan’s “better idea?” How did Khan convince the Mongol tribes to follow him? When did Genghis Khan die?
Millions of years ago a freshwater lake existed between which two continents
Why was George Washington chosen to lead the Continental Army? A. He was from Virginia, and New England needed Virginia’s help to win the war. B. His suc
New viewpoints and ideas are valuable to companies because it allows them to ______. a. Challenge old ways of thinking b. Steal competitors ideas c. Write
The American Civil War increased the pace of industrialization in the south? True or False?
what is the unit rate for "3 apples for 2?"
what is the differnce between weight and mass