mkc0195135
mkc0195135 mkc0195135
  • 28-12-2017
  • Mathematics
contestada

Sandra pays $11 for 2.75 pounds of cheese. What is the cost per pound?

Respuesta :

rebelzane1
rebelzane1 rebelzane1
  • 28-12-2017
The answer is $4
Hope this helps! :)
Answer Link
bearbro4life
bearbro4life bearbro4life
  • 28-12-2017
4$

hope this helps

:)D.

Answer Link

Otras preguntas

What is theory of relativity?​
When Braden was nine, he saw one of his classmates fall under the wheels of a school bus as it pulled away from the curb. Today, at the age of 34, he has no mem
Urgent!!! A 74.0-gram piece of metal at 94.0 °C is placed in 120.0 g of water in a calorimeter at 26.5 °C. The final temperature in the calorimeter is 32.0 °C.
Can someone please check this?
Africa's independence provided ____ but not ____. political independence, economic success economic success, political freedom political dependence, economic co
Which of the measurements of triangleBAC are correct
Please help and explain!!!
what US Supreme Court case decided that the death penalty itself did NOT violate the Constitution?
Which of these is a difference between the Senate and the house? the Senate allows unlimited discussion of bills, the house has stricter rules, The house is
A(0, 6) and B(10, 0) are the two points and O is the origin. Find the equation of the median OM and altitude OD of triangle AOB. 19 400 3) and B(50) are the two