matchew
matchew matchew
  • 27-12-2017
  • Mathematics
contestada

Granola costs $2.79 for 16.4 ounces. At this rate how much does 25 ounces of granola cost?

Respuesta :

obengmaame obengmaame
  • 27-12-2017
4.25 for 25 ounces of granola
Answer Link
eshma2121838
eshma2121838 eshma2121838
  • 27-12-2017
$4.25 for the 25 ounce
Answer Link

Otras preguntas

what is >>>>> -x<15-2x
What is the only hemisphere in which Antarctica has no land?-Miku
Each square on Olivia's chessboard is 11 square centimeters a chessboard has 8 squares on each side yo the nearest tenth what is the width of Olivia's chessboar
A quarterback is standing in the middle of the field 60 yards from his goal line. He passes the ball to a player 12 yards to his left on the 55 yard line. How l
Find two numbers that have 2, 3, and 5 as factors. What other factors do those two numbers have in common?
760 hundreds = Rename the number
you ear $10 for each hour you work for a canoe rental shop. Write an expression for your salary for working h hours. Make a table to find how much you earn for
what is the value of the underlined digit in number 5.893
A quarterback is standing in the middle of the field 60 yards from his goal line. He passes the ball to a player 12 yards to his left on the 55 yard line. How l
A helicopter is 19 meters above the top of a canyon wall. It goes down 27 meters, passing into the canyon, and then goes up 5 meters. What is the new position o