victoria998 victoria998
  • 29-11-2017
  • Mathematics
contestada

if 2pounds of strawberries cost $4.50 how much will it cost for 3 pounds

Respuesta :

kkaasshh
kkaasshh kkaasshh
  • 29-11-2017
Three pounds of strawberries will cost $6.75.
Answer Link

Otras preguntas

Keith had 8 1/2 cups of flour. He used 5 2/3 cups to make bread. How many cups of flour does Keith have left?
A student wants to become more active but is feeling overwhelmed and does not know where to begin. What is the most effective first step she can take to develop
Choose the sentence in which the verb has a direct object. A. They won the game. B. I walked away. C. She is insecure. D. George was furious.
argumentare gen liric pentru poezia Iarna de Vasile Alecsandri
Given the functions f(x) = 3x2, g(x) = x2 − 4x + 5, and h(x) = –2x2 + 4x + 1, rank them from least to greatest based on their axis of symmetry.
what is 7/10 - 1/2 in simplest form
what is the best way to loose weight?
Can theocracy co-assist with monarchy
Susan solved 200-91 and decided o add her answer to 91 to check her work. Explain why this strategy works
Tone in writing is A. your attitude toward your subject. B. the feeling that you give the reader. C. your personality as revealed through your word choice. D. y