Jasoncookies23
Jasoncookies23 Jasoncookies23
  • 28-11-2017
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal?



1 pack of paper for $2.50


2 packs for $4.00


3 packs for $6.50


4 packs for $10.00

Respuesta :

cjhubert00 cjhubert00
  • 28-11-2017
2 for $4 because if you take the dollar amount and divide it by the amount of packs you will get the lowest number.

Answer Link

Otras preguntas

Answer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
e nearest ten: 14947​
What is the area of this triangle ?
The sixth grade students are having an activity day at the end of the school year. There are a total number of 232 students in the grade level.
Ps i need your assist with this compare and contrast the different mediums as it relates to the perspective of war. Photography verses a painting.Arts appreciat
f(x)=-x+6x2-10x+4 I need the domain, range, tel. maximum,​
The volume of a cone is 225 cubic inches. The diameter is 15 inches. What is the height of the cone? A)1 inch B)3 inches C)4 inches D)12 inches
375 mL of a 0.455 M sodium chloride (NaCl) solution is diluted with 1.88 L of water. What is the new concentration in molarity?
What is the measure of the missing angle?
Why permanent magnets are made up of steels and core of soft iron is made up of soft iron?​