emilliannaj emilliannaj
  • 26-10-2017
  • Mathematics
contestada

Four gallons of gas cost $16.80. what is the unit rate?

Respuesta :

cheyenne131
cheyenne131 cheyenne131
  • 26-10-2017
1 gallon is $4.20
16.80/5=4.20
Answer Link

Otras preguntas

spell 7,258,630 in words
In striving to meet the 2010 Dietary Guidelines for Americans, one should consume more of certain foods and nutrients such as ________. a. Carbohydrates b. En
Athlete's foot is caused by which of the following? fungi viruses protists bacteria
In striving to meet the 2010 Dietary Guidelines for Americans, one should consume more of certain foods and nutrients such as ________. a. Carbohydrates b. En
What is 13.984 rounded to the nearest tenth
Examples of idioms in true grit
0.77 what is the value of the digit in the tenths
2a-5b; a=-3 and b=9
what is 5/8 times 24 simplest
how many times is larger than a centigram is a dekagram