reginald1 reginald1
  • 29-09-2015
  • Mathematics
contestada

four light bulbs cost $3.20.how much does it cost to buy 14 light bulbs

Respuesta :

Sjsjxncncn Sjsjxncncn
  • 29-09-2015
44.80 thats is the answer since 320 × 14 = 4480 Just add the decimal between the 44 and 80.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following titles is most likely that of a satirical article? A. "Congress To Pass Massive Stimulus Bill" B. "Unemployment Rates Rise Across Natio
Suppose that 13 inches of wire costs 65 cents. At the same rate, how many inches of wire can be bought for 45 cents?
What type of budget involves placing money into envelops?
How do you simplify(n!)^2/(n+1)!(n-1)!
who is the audience in Plymouth Plantation? be specific...
How to solve this math problem
Do membrane proteins offer structural support to the membrane but have no other function
4.2a - 3.5b - (1.8a + 2.7b - 1.9)
In lateral gene transfer, genes are ______.
Name one act of the lincoln administration opponents considered unconstitutional and explain their reasoning