oregonfox28owzy9t oregonfox28owzy9t
  • 28-09-2017
  • Mathematics
contestada

​Yesterday,Jack drove 39 and one half.He used 1 and one fourth gallons of gasoline. What is the unit rate for miles per​ gallon?

Respuesta :

hylandbrooke2
hylandbrooke2 hylandbrooke2
  • 06-10-2017
39.5/1/25=31.6
...........
Answer Link

Otras preguntas

A 19% discount on a watch saved a shopper $76 . find the price of the watch before the discount
President Kennedy is the only U.S. president to _____. win the Pulitzer Prize serve in World War II win the Nobel Peace Prize be shot in the twentieth century
A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
The Mediterranean island contested by both Greece and Turkey is: a. Cyprus b. Crete c. Malta d. Sicily E.Sardinia
Why does reflecting statements back to the speaker help in the communication process
According to nationalists, a nation-state’s government should be
When you select the Sort & Filter button, the options for sorting that you see depend on __________.
List the years in order of increasing ring width
Can a plane mirror produce a real image? Explain.
When the Supreme Court declares a law that was created by Congress unconstitutional, it is an example of ____ ??