shaheemweddingoww8ed shaheemweddingoww8ed
  • 26-09-2017
  • Mathematics
contestada

pizza costs 1.50 per slice. use a table and an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and total cost

Respuesta :

sktw2004
sktw2004 sktw2004
  • 26-09-2017

# of slices   Price

1                   1.50

2                  3.00

3                   4.50

4                  6.00

5                   7.50

6                  9.00

Answer Link

Otras preguntas

the brown horse runs 3/12 of a mile. the black horse runs 4/12 of a mile. how many miles total do black and brown horses run?
why is the bottom layer of a trophic pyrimid the biggest!?!?!??!?!??!?!?!??!?!?
John answered 12 questions correctly on a test worth 150 points each question was worth 10 points what percent did john earn on the teat
Select the items which are requirements necessary to become a representative
You do things keep your body in balance everyday what things do you try to keep balanced in your everyday life
Annie is experiencing migraine headaches, so she visits her primary care doctor and pays with the insurance provided by her employer. What type of healthcare or
Priya's cat weighs 5 1/2 pounds and her dog weighs 8 1/4 pounds. The cat is _ times as heavy as the dog PLEASE ANSWERR
Zeke ran 4 miles in 45 minutes. If you keep running at the same pace how long would it take him to run 10 miles
Please solve, 20 points to whoever answers right
a rectangle has a diagonal 20 inches long that forms angles of 60 and 30 with the sides. find the perimeter of the rectangle.