ranyajobah ranyajobah
  • 26-04-2024
  • Mathematics
contestada

an 8-pack of granola bars cost $4.64 what is the unit price

Respuesta :

3148olhoan 3148olhoan
  • 26-04-2024

Answer:

0.58

Step-by-step explanation:

464/8=58

58/100=0.58

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence does not contain any errors in comma usage? A. Do you want to paint your room or would you prefer wallpaper? B. They all wanted the hamster but
This speech is persuasive because it _________________________________________.
why is the economy playing a major role in the election
Write this in your own words: we will give you support and help you to cope over this difficult time.
What's 10 times 80 divided by 9.8? I lost my calculator.
julius caesar from shakespeare explain the story :)
how many 2-inch segments are there in 12 feet
Read these two sentences: I can see the point of those who argue that space projects should be a national priority. I also see the problem with spending million
Javier compra un vehiculo de motor por $17,150.00. Al cabo de tres años, el vehiculo ha depresiado por $7,350.00 dolares. A. Cuanto deprecia el vehiculo de Javi
What did winthrop mean by calling the colony a city upon a hill?