shifaithtru04ov48sa shifaithtru04ov48sa
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

a package of 5 pairs of insulated socks costs $41.45. What is the unit price..... how would I do the math

Respuesta :

Eliana111
Eliana111 Eliana111
  • 01-09-2017
You would divide 41.45 by 5 and the answer would be 8.29
Answer Link

Otras preguntas

[ANSWERED] Complete the sentence about a presentation delivery method.A(n) ____ allows you to transmit your presentations over the Internet using ____.A WEBCAST
How is engine power expressed?
what does the heat represents in chapter 7 of the great Gatsby?
Please I really need help I have a hard time focusing so I was doing this for 4 hours please help I'm begging you I really need a good score on this.
why is love one of the favorite themes of drama​
What is the main inference that can be drawn from Adam Smith’s book The Wealth of Nations? A. For an economy to work flawlessly, it shouldn’t have to serve any
what is thesolution andrecommendation of pollution andkempton park​
As explained in this chapter, when you are taking a test A.) it is important to answer every question. B.) if you read the introduction of a question and you ar
Two lines intersect. Find the value of b and c. bº 42°
5th grade math. correct answer will be marked brainliest