tasiagr
tasiagr tasiagr
  • 30-03-2017
  • Mathematics
contestada

Milk is $ 3.25 a gallon and he brought 1 gallon how much money did he spent

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 30-03-2017
1x3.25=3.25
So, the milk costs $3.25
Answer Link
ZBSPlays
ZBSPlays ZBSPlays
  • 30-03-2017
the cost of the milk is 3.25$ because if its 3.25$ per gallon and he only bought one then it is 3.25$

Answer Link

Otras preguntas

a team of scientists is studying a volcanic hot spring. Which task would the physical scientist most likely do? A. Find out where the hot water is coming from B
What is square root of 28 in simplified radical form?
Which of the following was one of the purposes of the Gemini project? A. to land safely on the moon’s surface B. to be able to repair satellites in space C.
What is the protective substance that lines the stomach called?
What is the distance between points E and G? Round your answer to the nearest tenth of a unit. units
2x+14y=-8. solve for y . show work 7x+14y=14. solve for y. show your work 10x+2y=20. solve for y. show your work
whats the reciprocal of 9/14
Danny and Mark and Evans ages combined is 80. What was there combined age three years ago?
Which title of a painting is printed correctly? A. "The Starry Night" (quotation) B. The Starry Night (underlined) C. The Starry Night (normal)
patryk rolls two standard number cubes 45 times. predict how many times he will roll a sum of 4