fCharimonieSpeepen fCharimonieSpeepen
  • 28-03-2017
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 6 pounds of sugar for $4 how many dollars did she pay per pound of sugar

Respuesta :

Queen0707
Queen0707 Queen0707
  • 28-03-2017
0.6667

Four divided by 6 gives you the number close to mine so yeah
Answer Link

Otras preguntas

What are the benefits of jackfruit
Application software helps run the computer and coordinates instructions with the hardware. select one: a. True b. False
The term criollos refers to the people of Latin America who were
Object A is 1.3 centimeters long, and object B is 130 millimeters long. Which of the following statements are true? Choose all that apply. (2 points) • The l
The equation $4.50 h + $2.00 = $20.00 shows the cost to play h hours of miniature golf. How many hours of golf were played?
Which expression represents the distance, in miles, between Paige's house and Diego's house?
1) which of the following is the earliest era of earth's geological time scale a) cenosoic b) mesozoic c) precambian d) paleozoic 2) the idea known as panspermi
Octopus and squid have chemoreceptors on their _____.
which of the following birds came out of the paleocene epoch? a) ducks b) hawks c) cranes d) all of the above
How did French nationalism increase tensions in Europe? A. France was a strong supporter of pan-Slavism. B. France considered Alsace and Lorraine to belong to F