DemitriusQ25633 DemitriusQ25633
  • 30-10-2022
  • Mathematics
contestada

We paid $72 for 8 pizzas. What is the unit price?

Respuesta :

ZaionQ22319 ZaionQ22319
  • 30-10-2022

Isaiah, this is the solution:

72/8 = $ 9 per pizza

Answer Link

Otras preguntas

In which economic system is all property owned by the government for the good of the country?
What will the new cordinates of vertex B if the triangle is dilated with a center at the origin by a scale factor of 1/3? Enter the answer in the boxes
How do you find the radius of a circle with endpoints?
What was the main reason for the scramble?
What is Hamlets tragic flaw in Act 3 Scene 4?
Particles q₁ = -53.0 μC, q2 = -105 μC, and q3 = +88.0 μC are in a line. Particles q₁ and q₂ are separated by 0.50 m and particles q2 and q3 are separated by 0.9
Spaceships 1 and spaceships 2 have equal masses of 200kg. They collide. Spaceship 1’s final speed is 2 m/s and spaceships 2’s final speed is 1 m/s in the same d
What is a political party government quizlet?
What example of antithesis - a contrasting relationship between two ideas - can be found in the following sentences? A. Emma only makes cookies when Evan is out
How does a proportional representation system work?