ilovetolearnmath ilovetolearnmath
  • 27-06-2022
  • Mathematics
contestada

the cost of kg of apples is $262.50. find the cost of 25 kg of apples

Respuesta :

munibaasif1201 munibaasif1201
  • 27-06-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

cost of 25 kg =262.50x25

                      =6562.5

Answer Link

Otras preguntas

Given that water serves as an environmental thermoregulator, which of the following biomes would you expect to have the most stable temperatures?
Which part of the plant is directly involved in sexual reproduction?1.A2.B3.C4.D
What did the Bretton Woods Conference do? a.established a single world currency. c. set up productivity standards for the United States and Europe. b. establi
Approximately, how many of American children currently live in poverty? 500,000 3 million 6 million 12 million
I also need help with this one
A theater club so 300 tickets for school play On the first day 60% of the 300 tickets were sold. how many tickets were sold the first day ?
What program of the Second New Deal offered jobs to millions of workers? A. The Securities and Exchange Commission B. The Federal Housting Administration C. The
Andrew and Mark make 4 gallons of ice tea for their ice tea stand.How many quarts will they will be able to sell? If they charge $4.00 per quart,how much money
displacement magnitude and direction?
Clare is a 14-year old female who lives with her 29-year old mother and three younger siblings in a two-bedroom apartment in a housing project. At school, Clar