lizbeth1 lizbeth1
  • 28-01-2015
  • Mathematics
contestada

a grocery store sells snacks by weight. A six ounce bag of mixed nuts costs $3.60. Predict the cost of a two ounce bag

Respuesta :

Rod10 Rod10
  • 28-01-2015
Divide 3.60 by 2=1.80
Answer Link

Otras preguntas

1/3 + 1/4 and the the sinplest form
3. What is a tree growing from the energy it receives from the sun doing? a) It is taking advantage of energy flowing from low to high. b) It is taking ad
1. Mr. Utterson the lawyer was a man of a rugged countenance, that was never lighted by a smile; cold, scanty and embarrassed in discourse; backward in sentimen
The Chesapeake affair was an example of something that made Americans feel disrespected what was it?
What is the value of x AND y?
how did the interstate commerce act of 1887 signal a departure from laissez-faire capitalism
How might someone disagree with the statement that modern audiences aren’t superstitious
Which kingdom is known to contain organisms that have cells with no cell walls?
Une correctamente las parejas. 1. aplicado silly; foolish 2. dulce strong 3. peligroso diligent 4. perezoso lazy 5. tonto dangerous 6. fuerte sweet
Write this number in standard form. one hundred three million, five hundred eighty-six