shmueller778 shmueller778
  • 27-04-2022
  • Mathematics
contestada

Five gallons of gasoline cost \$ 22. 80$22. 80. ​
​What is the price per gallon?

Respuesta :

Ashleeds07
Ashleeds07 Ashleeds07
  • 27-04-2022

Answer:

$4.56

Step-by-step explanation:

22.80/5 = 4.56

Answer Link

Otras preguntas

Find the distance traveled in 20 seconds by an object traveling at a constant velocity of 28 feet per second.
What percentage of the filtrate's water that enters bowman's capsule is reabsorbed into the blood? select one: a. 99 percent b. 80 percent c. 50 percent d.
Describe the relationship between medical records documentation and billing
Can someone help me answer B and C? I'm really stuck on those 2 questions.... a. Pick a reasonable amount of time in which the three friends can paint the ro
A gumball machine contains 23 Green gumballs 52 red gum balls 34 blue gum balls 61 yellow gumballs and 30 pink gumballs what percentage of the gumball are red
Which of the following was NOT a nonviolent protest campaign of Gandhi's?
what is the answer to 13-5x= -17 ? show work pls
What reason does the giver give members of the community not being allowed to make there own choices?
Two objects attract each other with a gravitational force of 50 newtons from a given distance. If the distance between the two objects is increased by 5 times,
el viernes pasado ella viajó a un parque nacionalA. correctB. incorrect