DizzyImDizzy
DizzyImDizzy DizzyImDizzy
  • 27-04-2022
  • Mathematics
contestada

(Please someone help me!) (NO LINKS!)

Please someone help me NO LINKS class=

Respuesta :

maxgally123
maxgally123 maxgally123
  • 27-04-2022
The answer is C


Gbdndkksms
Answer Link
dsentone2021
dsentone2021 dsentone2021
  • 27-04-2022

Answer: A

Step-by-step explanation:

Cost for one day is 12.5 and if the number of days is X, cost for X days will be 12.5X

12.5 was from two days rent divided by 2

Answer Link

Otras preguntas

Which word goes best with understanding? Word Bank: composed abandonment illumination
can someone help me with this business worksheet
The author’s purpose is the author’s primary reason for writing a text. What is the primary purpose of Wheels of Change? to inform readers about how women gaine
What famous example of Byzantine architecture has been both a Christian church and a mosque? HELP NOW Question 24 options: 1) Milion 2) Hippodrome 3) Basili
Helpppp pleaseeee. this question is confusing, please help
Do an online search on team members in the workplace. Identify several types of group members. From your experience, identify other types of group members not m
simplify (5+2i)(1-3i)
Shala bought a pen on sale. She saved 17 percent of the original price of 29 dollars. About how much money did she save? A. 1 dollar B. 5 dollars C. 10 dollars
What is the topic of the paragraph? A.housing in Elizabethan England B.transport in Elizabethan England C.the food supply in Elizabethan England
Can somebody please help me with this math question please