Seudónimo Seudónimo
  • 27-01-2017
  • Mathematics
contestada

A chicken Tender side dish costs 5.99 and it is 3 oz what is the unit rate?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 27-01-2017
$5.99 divided by 3 for the cost of each ounce is $2 rounded.
Answer Link
Zaeracami
Zaeracami Zaeracami
  • 27-01-2017
The unit rate is about $1.99 for an ounce.
Answer Link

Otras preguntas

This question is based on the following paragraph. The sentences are numbered to help you answer the question. (1) Making rice pudding can be very easy. (2) F
Defining the limits on free speech in cases of ____________ has been very difficult. a. obscenity c. artistic expression b. libel d. all of the above
in addition to height and weight, which other characteristics must be taken into account to calculate BMI for children and teens ? a. gender and age b. gender a
Describe the precautions someone with heart disease should observe when exercising.
a 16 letter word against the Constitution
similarities of qin dynasty and han dynasty
Drinking non-potable water does not carry significant health risks
Valley of salt tears and "dark, deep and foggy" are two images used to establish a mood of
Which is an example of a heterogeneous catalyst? amylase catalytic converter food preservatives amino acids
What did the Battle of the Marne signify?