jumarichard8283 jumarichard8283
  • 27-01-2022
  • Mathematics
contestada

If your buying school supplies, and you buy 8 notebooks for $12.48, How much do you pay for 1 notebook?

Respuesta :

hartwellrp
hartwellrp hartwellrp
  • 27-01-2022

Answer:

The answer is $1.56

Step-by-step explanation:

12.48÷8 = 1.56

Answer Link

Otras preguntas

According to theory, the unconscious mind must be exposed to understand personality.
Trial and improvement. The equation has a solution between 3 and 4.
The radius of a sphere is 4y. Determine its volume, giving the answer as an exact simplified expression in terms of y
please help almost done with this thing. also, will mark brainliest for the best answer
Identify the gerund in the following sentence. Volunteering should be a graduation requirement because it benefits both the community and the students. Voluntee
4(3) ÷ 4 - 2 × 1² = ?
6. ONE Paragraph: How does the final scene tie the plot together? Use specific examples from the text in your response. *
I really need someone to help me with the answer I will mark brainly.
4. Is it possible to inherit Huntington's from one of your parents? Why or why not? Yes, you can inherit it only if your mother has it. No, it is not a heredita
Book (Night) What does Elie feel when they reach Buchenwald and his father refuses to get up out of the snow? A) anger B) despair C) pity D) fear Thank you!