BabyMomoPark BabyMomoPark
  • 28-10-2021
  • Mathematics
contestada

the price is three for $1.48 how much will one pepper cost?

Respuesta :

FlyingBeach
FlyingBeach FlyingBeach
  • 28-10-2021

Answer:

$0.4933

Step-by-step explanation:

i guess

Just divided by 3 ;)

Answer Link

Otras preguntas

An electrician purchased 15 dimmer switches $20 each and received a $8 credit for each of the two duplexes receptacles she retry. Write out a mathematical state
I need some help for the analysis questions? I think I know how to get the concentrations, volumes and moles for the table given but how would you find the perc
Melinda is modeling her height on a ferris wheel using a transformation of y = sin x , where x measures the time she has been riding in seconds and y measures h
Simplify [tex] \sqrt[2]{81x} [/tex]What is equivalent? A. -9x B. -9 C. [tex]9 \sqrt{x} [/tex]D. 9x​
Sylvia apprend-t-elle le projet de son père texte de marivaux
1. list 5 ironic things found in the play anansi by alistar campbell from scenes 1 to 72. list some things that has meaning or symbolize something in the play a
is there anyone who is going to sleep.zzzz​
sphenathi stated that the distance from Bloemfontein to upington is 163,8km​
1.14 Chapter 1 32. Three cylindrical flasks A, B and C of diameter 50 mm, 75 mm and 100 mm, respectively have gradua- tion marked in mm and are used for measure
Four roles that social media could play in a democratic society