vickieb79
vickieb79 vickieb79
  • 26-10-2021
  • Mathematics
contestada

If you can buy 7 oranges for $14.28 how much would one orange cost?

Respuesta :

achrafmn
achrafmn achrafmn
  • 26-10-2021
14,28 : 7 = 2.04
then 1 orange cost 2.04 $
Answer Link

Otras preguntas

Jim Tree receives a salary of $120.00 per week plus commission of 1% on sales up to $3,000 and 2% on the remaining amount over $3,000. Jim averages $9,650.00 do
The Western canon contains only works originally written in English. True or False
Marketers must see themselves as benefit providers. For example, when a shopper purchases new shoes, he or she expects the shoes to cover his or her feet and al
What is a unit of volume with dimensions 1 x 1 x 1 unit
Where was Carthage located? a. Sicily c. Greece b. Spain d. North Africa
Typically, biomes are not classified solely by temperature, but rather the overall climate. Please select the best answer from the choices provided T F
how many times greater is the value of 3 in 300 than the value of the 3 in 30
Which of these best describes the direction one would travel from Nashville to Chattanooga? A. southeast B. northwest C. northeast D. southwest
A now useless fingerlike projection protruding from the cecum is call the
Why did Gerald Ford face a difficult election in 1976? A. Ford faced a severe recession in the nation. B. Ford couldn't raise enough money to run a serious camp