jellaajennious jellaajennious
  • 30-12-2016
  • Mathematics
contestada

Julie sells fresh apples at the farmer’s market for $5 per pound. if you have $30, how many can you purchase

Respuesta :

IneedaTutor
IneedaTutor IneedaTutor
  • 30-12-2016
6

You can buy sis apples
Answer Link
Daskaaa Daskaaa
  • 30-12-2016
if each apple weighs one pound, she can purchase 6
Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of hazzard analysis step of haccp plan
jen picked 3/4 of a gallon of strawberries in half an hour. if she keeps picking strawberries at the same rate how mamy gallons will she have picked in 2 hours
Microwaves are produced when (2 points) magnetic and electric fields are applied parallel to each other magnetic and electric fields are applied perpendicular
What is a "current drag"? sub-surface current a current moving opposite to ship motion a device to measure sub-surface currents a device to measure surface curr
The measure of an exterior angle of a triangle is 75 degrees. If one of the non-adjacent interior angles measures 28 degrees, what is the number of degrees in t
Describe an experience where re-evaluating changed your opinion or understanding of something?
How to find the vertex and axis of symmetry of a parabola without graphing?
please help me answer these questions!
The public debt typically increases during recessions due to:
Why might this particular classification be most meaningful to people?