shakhilatriplett9277 shakhilatriplett9277
  • 30-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 apples and 7 tangerines is $2.10. Four apples and 3 tangerines cost $1.85. Set up the system of equations to find the cost of each apple and tangerine.

Respuesta :

mjmyusuyf2010
mjmyusuyf2010 mjmyusuyf2010
  • 04-10-2021

Answer:

hehehejejeuueuuuuusuusuuuejjsjejejjejjjjdjdjjdjjdjjdkdkdidiieiei answer

Answer Link

Otras preguntas

what is 1/3. of 4/5 I need help
The Statue of Liberty is 305.5 feet tall ,how tall is one-hundredth as tall as the Statue
What were several ways in which enslaved Africans resisted their treatment in the Americas?
What does como mean in Spanish
Stacey filled her one half cup measuring cup seven times to have enough flour for a cake recipe. How much flour does the cake recipe call
what are metal strips called that are inside the copper compound solution
The energy an object has due to its motion is called ?
Stacey filled her one half cup measuring cup seven times to have enough flour for a cake recipe. How much flour does the cake recipe call
Why do muscles work in pairs? Why is the biceps and triceps a good exampke
Can the sum of two mixed numbers be equal to two? Explain why or why not.