2027eckardkitson 2027eckardkitson
  • 30-09-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $68 for 8 1/2 hour?

Respuesta :

mateos052
mateos052 mateos052
  • 30-09-2021

Answer:

The unit rate is 2.86 per hour

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Do Explores use symbols to show the locations of natural resources or economic activities
Oksana wrote the equation below on the whiteboard. 6b+6=48 What is the value of B? 4 7 8 9
What were the major achievements during the Paleolithic ?
f(x) = 2/3 |x-4| need help on homework
que festivales rinden honores a productos importantes de castilla-la mancha
Which set of integers is a Pythagorean triple? A. 20, 23, 28, B. 18, 26, 44 C. 9, 40, 41 D. 8, 20, 32
find the selling price: cost of sled is $99.50 the markup is 95%
Which of the symbols correctly relates the two numbers below 67 ? 96
3 Math Questions 1.) 2x^2-2x-4=0 2.) x^2+8x+15=0 3.) 2x^2=18x+20
What is the mass of a 10.5 cm3 cube of fresh water (density 1.00 g/cm3)?