awetyohannes2003 awetyohannes2003
  • 29-09-2021
  • Mathematics
contestada

Felipe bought 10 pounds of sugar $ 4
4/10
0.4

Respuesta :

browncatpanda32 browncatpanda32
  • 29-09-2021
I’m not sure what you mean.
If a 1 pound of sugar is $4, Felipe used $40 to buy 10 pounds. Multiply 4 times 10.

Answer Link

Otras preguntas

What is the circumference of a circle with radius 2.1 cm? Use > (inserts wavey = sign) 3.14.
Mr. Joseph bought 9 pounds of fertilizer for his lawn. He uses 2 2/3 pounds for his backyard and 1 2/9 for his front yard. How much fertilizer is ;eft?
What is the difference between high and low silica rocks 
Someone please help me theories are on top
________ acts as the primary fuel for a hurricane _____________ also fuels a hurricane.
WILL GIVE THAT CROWN THINGY! Why does the total amount of energy remain constant in the law of conservation of energy? Thanks
if 1/3 = 2 , 2/3 = ?
I need help ASAP you have to find the area of the circle
Which of the following must be true if AABD ~ ACDB? Help me please
Read the text and choose the correct option to complete the sentence. Mi papá necesita comprar una casa al « from » señor Ortega. Cuesta un millón de pesos. Mi