Amya04
Amya04 Amya04
  • 31-08-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-pound box of grapes costs $30.24. What is the price per ounce?

Respuesta :

elianajoy4
elianajoy4 elianajoy4
  • 31-08-2021
What they’d said explanation
Answer Link
nealhopkins053
nealhopkins053 nealhopkins053
  • 31-08-2021
$4.32 You take the $30.34 and divided 7 and it gives u $4.32 so for one ounce a box of grapes cost $4.32
Answer Link

Otras preguntas

In what decade did the "angry young men" come to prominence on the theatrical scene? a)1910s b)1930s c)1950s d)1970s e)1990s
at wassamatta university, 55.7% of the student body are males. choose one student at random. what is the probability that the student is a female?
at wassamatta university, 55.7% of the student body are males. choose one student at random. what is the probability that the student is a female?
In October Sky who launched the first man made satellite and when ?
I cut 65 cm off 2 m of rope how much is left
Bradford has an aquarium with a base that is 22 inches x 12 inches and a height that is 15 inches. What is the volume of the aquarium? Would the volume of the a
What is a database,file,record,field and data?
What caused each change in Rome's government?   What caused Rome to change to a monarchy, republic and them a dictatorship?
Why was the construction of the Erie Canal such a great challenge?
What does it mean: 'With foxes we must play the fox' (Thomas Fuller)