presss30 presss30
  • 30-08-2021
  • Mathematics
contestada

12) Kyle bought onions at $0.96 per pound. He paid $4.32
total. How many pounds did he buy?

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 30-08-2021

Answer:

4 1/2

Step-by-step explanation:

4.32 divided by .96

Answer Link

Otras preguntas

Since the Wagon is being pulled down hill is it increasing (C)
Which of the following elements has the lowest electronegativity? a. Cesium b. Strontium c. Calcium d. Barium e. Potassium
What is a series circuit? (Definition)
I dont understand proportions :( someone please help me understand with an example
Find the radii of the circles satisfying the two requirements: (a) The circles are in the second quadrant and tangent to both axes. (b) Point (−4, 4) is on thei
What is a series circuit? (Definition)
log x + log 8 = 2    ???
Can someone please help me able this: log4x^5=20
Compare the colonization of West Africa to the colonization of Central Africa
what suffix can be added to straight