rubi54321
rubi54321 rubi54321
  • 30-11-2016
  • Mathematics
contestada

Mr. Curtis $48.51 for 12.6 gallons of gas What is the price of 1 gallon of gas

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 30-11-2016
The Answer Would be $3.85
Answer Link
Miranda00
Miranda00 Miranda00
  • 30-11-2016
The answer is $3.85. Divide the cost with the gallons and that's how you get the answer. Hope I helped:)
Answer Link

Otras preguntas

12x-15?simplify or expand the expression​
When you have a repeating decimal, what is one thing you must put to show that it is repeating before submitting your answer?
Which statement BEST explains Lincoln's feelings on slavery "Slavery is a sin, and it MUST be abolished" "Slavery is morally wrong, I believe the only way to i
Zhang got an email. It said it was from Apple. The email said there were charges to her account. Her name was spelt two different ways. She could see the bill b
Which of the following situations would make it nearly impossible to do a census? A. Find what percentage of students at a local university own bicycles. B. Fin
geometry need help will mark you brainliest
Two professors teach two sections A and B of the same class. Thecourse scores in section A follow a Gaussian random variable of mean 76 and variance64. The cour
what is -3/8 ÷ 7/12​
Which contains the most number of total atoms? CH1206 CO2 2H2O MO
3 quantity, $12.50 unit price what is the total cost​