shiaharris503 shiaharris503
  • 29-04-2021
  • Mathematics
contestada

Batteries cost $3.65 / pack. How many packs did Mark buy if he spent $36.50?

Respuesta :

twha4273
twha4273 twha4273
  • 29-04-2021

Answer: 10 packs

Step-by-step explanation:

36.50/3.65=10

Answer Link

Otras preguntas

List the areas of north america into which america spread
Amanda knows she is a girl, which means she has acquired _____.
Rewrite the sentence adding an adverb phrase: We can practice in the park.
A 10% glucose solution is placed in the thistle tube. The thistle tube is placed in a beaker that contains a 5% glucose solution. There is a differentially perm
How to find where two lines interesect on a graphing calculator?
11. What invader was able to move through North Africa to take over the southernmost part of the Roman Empire? A. Huns B. Vandals C. Visigoths D. None of
Find the percent decrease of the sale price from the regular price
Triangle LMN is located at L(2,3), M(1,2), and N(4,4). The triangle is then transformed using the rule (x+5, y+2) to form the image L’M’N. What are the new coor
City councilwoman has proposed amending the living wage law. she suggests reducing the minimum wage to​ $6 per hour. assuming that the labor demand and supply c
The lead time for lunch box purchases is 4 days. if there are 400 lunch boxes when the rep comes by, how many boxes should be ordered?