rodneypjohnson74
rodneypjohnson74 rodneypjohnson74
  • 28-04-2021
  • Mathematics
contestada

apples are bought by a fruit shop for 25 cents each and resold for 33
cents each ? what is the selling price​

Respuesta :

okboka1543
okboka1543 okboka1543
  • 28-04-2021

Answer:

8 cents

Step-by-step explanation:

i'm going to assume you mean the value the store gets from selling the apples

33 - 25 =8

Answer Link

Otras preguntas

Which president said, "it is very easy to defeat a bill in congress. it is much more difficult to pass one"?
help meeeeeeeee......
10 years ago Rapunzel had 19 centimeters of hair, now then years later her hair has grown to 20,193 centimeters long, how long has her hair grown?
PLEASE HELP!!! ASAPIs the given sequence arithmetic? If so identify the common difference.14 -15 -44 -73 A. No B. Yes 29 C. yes -29D. yes -31
Ethyne (C2 H2 (g), Hf = 226.77 kJ/mol) undergoes complete combustion in the presence of oxygen to produce carbon dioxide
The migration of people to Virginia differed from New England in that…. A. Migration to Virginia resulted in a strict Puritan society B. Migration to New
Which American author was mostly directly inspired by the ideas of transcendentalism
Which of these is a theme of "Wiley, His Mother, and the Hairy Man"? There are dark forces in the world that must be defeated. It helps to have the assistance o
Use cross products to determine whether the pair of ratios 4/6 and 14/21 form a proportion. Write yes or no. *SHOW WORK*
Mountain water corp. issued common stock of​ $28,000 to pay off​ long-term notes payable of ​$28,000. in what​ section(s) would these transactions be​ recorded?