lollwahluv
lollwahluv lollwahluv
  • 27-04-2021
  • Mathematics
contestada

helpp!!!!!!!!!!!!!!!!!....

helpp class=

Respuesta :

briannguyen5433 briannguyen5433
  • 27-04-2021
Take the amount it costs to buy it 3.5 and divide that by the amount of ounces which gets you .35 per oz
Answer Link

Otras preguntas

Read this excerpt from Narrative of the Life of Frederick Douglass, an American Slave: After the valuation, then came the division. I have no language to expr
A negatively charged rod is placed near two neutral metal spheres, as shown below. Which statements describe the charging method shown? Check all that apply.
Spanish help please Which does NOT belong? Question 19 options: La caza El sol La playa La arena
The second thing (and most important thing) that Bilbo took from Smaug was ___________. This is on the book The Hobbit
What is a Goya award, and why is it significant?
What is the name of piece above?
What does the sunflower symbolize in William Blake's ah sunflower
The following sets of numbers are possible side lengths of a triangle. Which of the following sets forms a Pythagorean triple? A. 18, 24, 42 B. 45, 28, 53 C.
How does the process of hearing differ between a person who is awake and a person who is asleep
An internet cafe charges 2.75 to use a computer and 0.35 per minute while accessing the internet what is the cost of using the internet for 28 minutes