ebonymarsden10 ebonymarsden10
  • 27-04-2021
  • Mathematics
contestada

The 4 - pack is priced at £2.04
The 9 - pack is priced at £4.68
By calculating the price per roll, determine which pack is better value

The 4 pack is priced at 204 The 9 pack is priced at 468 By calculating the price per roll determine which pack is better value class=

Respuesta :

jayherbo50
jayherbo50 jayherbo50
  • 27-04-2021
The 4 Pack is the better value ;)
Answer Link

Otras preguntas

Why do authors create tensions in a story?
Question 7(Multiple Choice Worth 1 points) (01.07 LC) Find the measure ofx. S 15(x+2) 135° T Ox=8 Ox=7 On11​
Read the poem below and answer the question that follows “ Apostrophe to man” by Edna St. Vincent Millay Discuss how word choice affects the mood of this poem.
36 -5x = 7x +48 Which value of x makes the equation true?
describe how alleles and genes are created
Match the following. 1 linguistic shifts, spelling variances, and dialect changes vocabulary changes 2. more direct and simplified sentences pronunciation and s
solutia reala a ecuatiei 4x la a doua = 6 intregi si 1/4 (dau coroana)
Solve x- 7.5 = 4.1 for x.​
A square picture is 8 inches on each side. It is scaled by 74%. What are the dimensions of the new picture
1. Cheryl Douglas works 43 hours in a week for an exempt salary of $1,827 per week. What are Cheryl's gross weekly earnings?​