lucy3966
lucy3966 lucy3966
  • 27-04-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 12 pencil cost 0.96. What is the price for each pencil in dollars?

Respuesta :

neeleshbiswas723
neeleshbiswas723 neeleshbiswas723
  • 27-04-2021

Answer:

.96/12= .08 cents

Step-by-step explanation:

Use a calculator

Answer Link

Otras preguntas

When doing blood testing for a viral infection, the procedure can be made more efficient and less expensive by combining partial samples of different blood spec
Which of the following is the graph of the quadratic function y - x? +10x+16 ? A. Graph C B. Graph B C. Graph A D. Graph D
If someone does not earn enough money to pay for the essentials of life he or she is said to be _____ poor. absolutely essentially really working
The disc jockey who popularized rock and roll was ________. Bill Haley Elvis Presley Alan Freed Ed Sullivan
Please help me out!!!​
What species of birds and other wildlife live in highly populated Chinese cities like Hangzhou and Ningbo?
Which words reveal the pace of the story? Check all that apply. backpack hustled fidgeted familiar numbers science test hasty
The supremacy clause, stipulated in Article VI of the Constitution, holds that a. in a conflict between federal and state laws, the former will override the la
3. What is the main purpose of a political speech? OA. to persuade OB. to explain Oc. to entertain OD. to inform
Structural mobility occurs when: an individual moves up the class ladder an individual moves down the class ladder a large group moves up or down the class ladd