majaelturn6el majaelturn6el
  • 26-11-2016
  • Mathematics
contestada

Which unit rate is the lowest price per ounce?choice a: 22 ounces of potato chips for $3.49choice b: 40 ounces of potato chips for $4.79

Respuesta :

Vivisavage
Vivisavage Vivisavage
  • 24-03-2021

Answer:Choice B

Step-by-step explanation:

I toke the test and got it right.

Answer Link
elyssaunknown
elyssaunknown elyssaunknown
  • 21-07-2021

Answer:

Choice b , sorry im late lol ;)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the volume of a piece of chromium metal that has a mass of 141 g?
Germany had to take full blame for the war what is that call?
(5, -9) is a solution to the system x + y = -4 x - y = 4 true or false
40 POINTS NEED HELP FAST(sqrt is a radical) 1.)simplify: sqrt425 sqrt628 sqrt128 2.)add: -2sqrt7+3sqrt7 3.)subtract: -3sqrt12-3sqrt3-3sqrt20 4.)multip
The function v(t) 1350(1.017)t represents the value v(t), in dollars, of a comic book t years after its purchase. the yearly rate of appreciation of the comic b
If two species evolve different traits to feed on the same resources,does competition increase?
I need help plz! It’s pre cal
Please help solve the equation
Will give 50 points and I will mark Brainlyiest
minster Which details of the setting hint that the story takes place long ago? Check all that apply.