abefernan17 abefernan17
  • 30-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of felt-tip pens cost $0.51. What is the unit price

A 3pack of felttip pens cost 051 What is the unit price class=

Respuesta :

till3005holdup
till3005holdup till3005holdup
  • 30-03-2021

Answer:

$0.17/pen

Step-by-step explanation:

Answer Link
nighthawk88
nighthawk88 nighthawk88
  • 30-03-2021

Answer:

$0.17 or 17 cents

Step-by-step explanation:

3 pens costs 51 cents and you want to find out how much one pen costs.

0.51 divided by 3 = 0.17

Answer Link

Otras preguntas

guys help rn whats Enter the value for x that makes the equation 1/2 (10x-4)+3x=30
what was the fact that radio masked the race of the performers helpful tomanyperformers
How does the frame of reference affect how an observer perceives motion? In this lab, the camera is the observer, and the video recording is what an observer wo
twenty two minus w over 3 equals negative seven
simplify x^2-25/2x^2-7x-15
The revolution was a borderlands conflict; the interface of cultures and identities were challenged and changed as a result of revolutionary success in the war.
Solve the following polynomial equations by factoring 16x4-200x2+625=0
Write only a 5-sentence essay in each pattern of development in texts. • 1 in Narration • 1 in Description • 1 in Compare & Contrast
Please help me Algebra 2
Referring to the figure, find the unknown length. Write your answer in simplest form.