uniqueenlife342 uniqueenlife342
  • 30-03-2021
  • Mathematics
contestada

On a farm, the farmer decides to give pizza to her 18 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $26.28. What is the unit price of each pizza?

Respuesta :

lisassakin
lisassakin lisassakin
  • 30-03-2021

Answer:

your answer should be 8.76 :D

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What type of transformation has the same effect as each composition of transformations? translation (x,y) ---> (x+4,y) followed by a reflection across the li
Boyd charges a $3.50 fee for setting up and taking down the umbrellas. He also charges $2.50 for each hour of use. Suppose h stands for the number of hours you
What is the secondary consumer in the gulf of mexico
Rewrite the standard form equation below into slope-intercept form.x – 2y = 3
How do i solve each proportion?
How much 0.05 M HCl solution can be made by diluting 250 mL of 10 M HCl?
What do volcanoes look like inside?
What role does uplift play in the rock cycle?
Mr. Evans called this morning. He is catching a flight ..(1) new work early tomorrow. He needs you to run some errands while he is away. He left a list for you
What is the diagonal of a rectangle with length 48 inches and width 40 inches?