cjones7834 cjones7834
  • 30-03-2021
  • Mathematics
contestada

Dean Barton purchased 4 breakfast sandwiches for 13.04. At this rate, how much would it cost for 7 sandwiches?

Respuesta :

dilbert21 dilbert21
  • 30-03-2021
If 4 sandwiches cost 13.04
Then 1 sandwich is 13.04/4 ($3.26)
Then 7 sandwiches is 6x3.36. ($22.82)
7 sandwiches would cost $22.82
Answer Link

Otras preguntas

Marlene only has enough ingredients to make a 1/4 batch of cookies. For the smaller batch, she only needs 2/3 cup of sugar. How much sugar does the recipe for a
What is the domain of g
What’s -5(10x + 1) and it being simplified
What is the answer to this equation 3/5+1/6
Write an equivalent expression for -3t+4q+5t-7q
Note: Enter your answer and show all the steps that you use to solve this problem in the space provided. Solve the equation or formula for the indicated variab
Write y=1/6x+5 in standard form using integers Please
Who should postpone parenthood
Divide using long division or Synthetic Division. 2x^3-3x^2-5x-12 dividing by x-3
What fraction is equal to 1/2 using 14