makaylac makaylac
  • 31-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the cost of 5 gallons of orange juice at the rate of $1.50 per quart

Respuesta :

koolkid98
koolkid98 koolkid98
  • 31-10-2016
7.50 is the cost hope i helped :)
Answer Link
kaitlynalba kaitlynalba
  • 31-10-2016
4 quarts to a gallon equals 20 quarts times 1.50 is $30
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELPP Question 2 (Multiple Choice Worth 2 points) (06.02 MC) Which of the following describes the correct order of energy conversions necessary to form
Ballio is cutting construction paper into rectangles for a project. He needs to cut one rectangle that is 9 inches x 14 1/3 inches. He needs to cut another rect
companies. After how many miles are the total costs at the OI two truck rental two companies equal? Company A: Company B: $20 per day plus $.70 per mile $45 per
4. The statement abc = cab is an example of which property of multiplication? a. Commutative b. Inverse c. Identity d. Associative
What’s the correct answer
Help I need the answer for w
Help x^2+10x=24 solve and simplify
Which statement is an example of cause-and-effect organization? A. Our toothpaste is less expensive than the competition, and it makes your teeth whiter, too. B
How was the government able to expand voting rights? (3 points)
The principles of art are considered in which stage of critique? Analysis Judgement Description Interpretation