ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 30-01-2021
  • Mathematics
contestada

Pls Help me this is hard

Pls Help me this is hard class=

Respuesta :

chiva78bonita
chiva78bonita chiva78bonita
  • 30-01-2021

Answer:

i believe the answer is 83.79

Step-by-step explanation:

if the librarian purchased 200 boxes for $136, each box would cost 1.47 when divided. then there were 57 extra children so she had to buy 57 extra boxes. so if each box costs 1.47 then you just multiply 1.47*57 =83.79 and you get your answer. :D

Answer Link
badatmath3000 badatmath3000
  • 31-01-2021
free points hhhhhhhhhhshahhahwjshshshjsudududhdydyhdhsjhsjamanajiamana
Answer Link

Otras preguntas

How many millimeters of cl2 gas must you have to obtain 0.20 g at STP?
What does Jill's stomach tied itself into a knot mean?   What does please don't beat around the bush mean?   What does her heart became a bass drum as her pro
What is the climax for the Egypt game?
The answer to 3*(9-5) /6*2
How Do most organism ensure continuation of life?
Two characteristics used to define mammals include a. mammary glands and scales. b. mammary glands and hair or fur. c. mammary glands and sweat glands. d. sweat
Sequences and expressions are pretty hard for me can I have help plese
3x+2y=11 7x-y=3 systems of linear equations
(2x-7)² i've forgotten how to solve this, please help me!!!
In what climate region can most of Canada's forest area be found