ERingrose ERingrose
  • 29-01-2021
  • Mathematics
contestada

help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee please

help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee please class=

Respuesta :

thebecks
thebecks thebecks
  • 29-01-2021

Answer:

Sweet and Sour Company

Step-by-step explanation:

$24/4 gallons=$6/gallon

$16/8 quarts       (divide by 4 cause there's 4 quarts per gallon)=$8/gallon

Answer Link
05gabher51380
05gabher51380 05gabher51380
  • 29-01-2021

Answer: Sweet and Sour company is right

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Triangle sum theorem: How do you find the value of x, when you only have one interior angle?
The circumference of a circle is given by the formula C=2πr. Find r if the circumference is 396 meters and π is 22/7.
5. (09.04 HC) A region is worried that it will lose its status as a core area. Which of the following pose the greatest threats to this core area? (4 points) I.
Do you have a particular friend or family member that always has a bad attitude? What is it like to be around that person? How does their attitude affect the wa
I can't figure it out what's 1+1? Please explain.
which of the following wasabi result of the equal pay act
Donna and her team of five have invented a new gadget for the science exhibition in their college. Which intellectual property right will protect their inventio
Help please [tex]61\sqrt 3599[/tex]
A malignant tumor is different from a benign tumor in that a malignant tumor is
Why is George Washington important ?