Username00191234723 Username00191234723
  • 29-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy: 12 cans of soda for $9 or 4 cans for $3?
And, Why?

Respuesta :

jayceegray82
jayceegray82 jayceegray82
  • 29-01-2021

Answer:

12 for 9$

Step-by-step explanation:

Because you get more cans.

Answer Link

Otras preguntas

is this outline structure correct?
Which is the best example of imagery in sec.29 of "the invalid's story"? A. ...the original smell stood up out of it just as sublime as ever...and my, how rich
For f(x)=4x+1 and g(x)=x^-5, find (f+g)(x)
Which type of volcano is shown in the image? A. Composite volcano B. Ash-cinder volcano C. Shield volcano D. Fissure
classify the system of equations x=-5-y 4+y=-x+3
Es mejor que (prevengas/previenes) la gripe con una vacuna. Es importante que (tengas/tienes) una buena alimentación. Es verdad que los doctores siempre (tengan
Solve for the zeros of the quadratic function f(x) = 9x² + 6x + 1.
Can someone please help me out with this question ??
Using the online map, match each letter on the map of Spain with the name of the place or area it represents. Galicia
he measured flow rate of water through a 20 mm diameter pipe is 75 L/min. What is the average velocity (in m/s) of water flowing through the pipe