kimchachje kimchachje
  • 31-10-2016
  • Mathematics
contestada

Four student spent $12 on school lunchat this rate find amount 10 students would spend on the same school lunch

Respuesta :

erica37
erica37 erica37
  • 31-10-2016
$12 / 4= $3 per student
$3 x 10 = $30
Answer Link

Otras preguntas

Which literary technique is evident in these lines of poetry from "The Love Song of J. Alfred Prufrock" by T. S. Eliot? The yellow fog that rubs its back upon
Need to round 363 to the nearest ten and hundred
Where do the minerals from soil originally come from?from weathered rockfrom windfrom plantsfrom animals3 points   QUESTION 2What is the most important soil-for
if you take the square root of every whole number from 1 through 100, how many of them will be whole numbers? how many will be irrational numbers? can some help
The symbol on a map that shows directions is called a
Michelle's game piece was on 58. She uses these cards to capture a chip: +2 +30 +2 where did she land ? Write an equation to show her moves.
"add 4 to n then multiply by 5" how would you put that as an equation?
A store is having a sale of used video games. Each game cost $12. Write an algebraic expression to represent the cost of buying v video games. Identify the unit
Which SI unit of measurement should be used for vertical axis?
Which of the following numbers are square roots of 100?check all that apply ..a. -10b. -50c. 10d. 50